souvislosti

Studentky připravily s podporou dm charitativní brunch

Společnost dm drogerie markt aktivně spolupracuje se studenty vysokých škol nejen prostřednictvím nabízených praxí a studentských jobů, ale také díky vypisovaným projektům. Naposledy připraveným společným projektem dm a studentek Elišky Hnízdilové a Kateřiny Rysové z Jihočeské univerzity byl charitativní předvánoční brunch, který se konal 13. prosince a jeho výsledkem je 24 splněných přání a finanční dar ve výši 9500 Kč, které potěšily děti z Dětského domova Boršov nad Vltavou.

 

Obě studentky si tak díky podpoře dm vyzkoušely, jakým způsobem probíhá pořádání charitativního eventu. Od pozvánek pro spolupracovníky dm, po výzdobu a zajištění občerstvení. Proto bylo nutné, aby se původní dvoučlenný přípravný štáb rozrostl, součástí týmu se tak stal například Václav Brom, který se postaral o hudební doprovod, nebo cukrářka Eva Pourová, která připravila candy bar. Na přípravě občerstvení se podílely budějovické podniky Děravá bota a bar Žlutá ponorka. „Máme obrovskou radost z toho, že se akce vydařila a pracovníci dm si ji užili. Byla to pro nás skvělá zkušenost a děkujeme za ni jak dm, tak Jihočeské univerzitě," doplňují se Rysová a Hnízdilová. Spolupráci se studentkami si pochvalují také Monika Topková a Ludmila Nováková z oddělení Rozvoje organizace: Děvčatům patří naše velké díky. Bez Katky a Elišky bychom na zorganizování takovéto skvělé předvánoční akce pro spolupracovníky centrály dm neměly dostatek času. Každoročně sice pořádáme předvánoční setkání, ale díky holkám získala vánoční snídaně jiný rozměr. Jsme rády, že si díky dm odnesly také nové zkušenosti, které jim pomohou na jejich pracovní cestě."

 

Protože se charitativní akce pořádala před Vánocemi, neobešla se bez dopisu pro Ježíška; o splnění celkem 24 dětských přání se postarali spolupracovníci z centrály dm, kteří nakoupili dětem vysněné dárky. Zároveň byly v prostoru akce rozmístěny kasičky, do nichž mohli spolupracovníci přispět částkou v minimální výši 50 Kč a za svůj příspěvek byli odměněni speciálními vánočními balíčky, které si pro ně studentky připravily. Prostřednictvím kasiček se vybralo 9500 Kč, které DD Boršov nad Vltavou využije pro organizaci jarního cyklistického výletu. „Popravdě jsme v takovou částku ani nedoufali. Je skvělé udělat dobrý skutek a splnit někomu přání," hodnotí studentky výsledky projektu.

 

souvislosti
12345...12Další

TOP OF 2020 podporují: