příběhy firem

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Společenská odpovědnost firmy spočívá mimo jiné i v podpoře místa, ve kterém daný podnik působí.

Odpovídají tomu aktivity Plzeňského Prazdroje, který pravidelně vypisuje grantové programy na podporu okolí pivovarů. „Uvědomujeme si, že pivovar je součástí regionů, ve kterých působíme. Dobře své sousedy známe, takže víme, že každé místo potřebuje to své. Někde si o pomoc říká životní prostředí, jinde je třeba podpořit život ve veřejném prostoru a jinde zase něco úplně jiného. To je také důvod, proč o tom, kdo získá naše prostředky, necháme spolurozhodovat i obyvatele daného regionu. V současnosti jsme například spustili grantový program PRAZDROJ LIDEM," zdůrazňuje Anna Šindelková, manažerka firemní odpovědnosti CZ&SK.

 

Příklady podporovaných projektů: 

  • Přírodní hřiště u turistické chaty Prašivá

Plzeňský Prazdroj přispěl částkou 350 000 Kč k vybudování přírodního dětského hřiště u horské chaty Prašivá v Beskydech. Snahou je ukázat rodinám s dětmi důležitost poznávání přírody a pohybu na horách už od dětství, kdy si děti mohou vytvořit kladný vztah k přírodě. Dětské hřiště v blízkosti chaty je nejen ideálním zpestřením rodinného výletu, ale především velkým lákadlem pro samotné děti a jejich odměnou za zdolání kopce.

 

  • Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku

Již více než 20 let se každoročně v druhé polovině června proměňuje Frýdek-Místek v jedno velké jeviště. Na něm se střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci všech věkových skupin z různých koutů světa - účastníci MFF CIOFF/IOV Frýdek-Místek. Prostřednictvím lidových písní, hudby, tanců a lidových her si tak obyvatelé města pod Lysou horou i velké části regionu severní Moravy připomínají lidové zvyky a tradice z Čech, Moravy a Slezska, ale i tradice různých kultur světa a to i díky podpoře Plzeňského Prazdroje.

 

  • Zelená energie pro Bezručovu chatu

Bezručova chata znovu zdobí vrchol Lysé hory v Beskydech. Plzeňský Prazdroj přispěl 300 000 Kč na fotovoltaické panely, díky nimž se sníží její energetická závislost na dodavateli elektrické energie a sníží se její tzv. energetická stopa.

 

 

12345...22Další

TOP OF 2018 podporují: